५ आश्विन २०८०, शुक्रबार / September 22, 2023
www.corporateaawaj.com  |   कोर्पोरट आवाज डट कम
खेलकुद

विश्वकपमा नयाँ टोली च्याम्पियन हुने पक्का

banner
लन्डन, (एजेन्सी)
इंग्ल्यान्डमा जारी क्रिकेट विश्वकप प्रतियोगितामा डिफेन्डिङ च्याम्पियन अस्टे«लिया सेमिफाइनलबाट बाहिरिएपछि नयाँ टोली च्याम्पियन हुने पक्का भएको छ ।
बिहीबार बर्मिङघममा भएको दोस्रो सेमिफाइनल खेलमा आयोजक टोली इंग्ल्यान्डले गत संस्करण २०१५ को च्याम्पियन अस्टे«लियालाई ८ विकेटले हरायो । टोलीले २ सय २४ रनको लक्ष्य २ विकेटको क्षेतिमा ३५ ओभरमा प्राप्त गरेको थियो । योसँगै इंग्ल्यान्डले २७ वर्षपछि प्रतियोगिताको फाइनलमा पुगेर न्युजिल्यान्डसँग खेल्ने तय गरेको छ ।
२७ वर्षअघि सन् १९९२ मा इंग्ल्यान्ड फाइनलमा पुगे पनि पाकिस्तानसँग अप्रत्यासित रुपमा हारेको थियो । अहिलेसम्म इंग्ल्यान्डले विश्वकप उपाधि जित्न सकेको छैन भने अर्को टोली न्युजिल्यान्डले पनि विश्वकप ट्रफीको स्वाद चाख्न पाएको छैन ।
टोलीका जितमा ओपनर जेसन रोयले ८५ रन र जोनी बेयरस्टोले ३४ रनको योगदान दिएका थिए । रोय र बेयरस्टोले पहिलो विकेटका लागि १ सय २४ रनको साझेदारी गरेका थिए । जुन यस प्रतियोगितामा लगातार तेस्रो शतकीय साझेदारी समेत थियो ।
यसअघि टस जितेर ब्याटिङ गरेको अस्टे«लियाले ४९ ओभरमा अलआउट हुँदै २ सय २३ रन मात्रै बनाउन सकेको थियो । ओपनर तथा कप्तान एरोन फिन्च शून्यमा जोफ्रा आर्चरको शिकार बने भने अर्का ओपनर डेविड वार्नर ९ रनमा क्रिस वोक्सको बलमा आउट भए । यहीबाट टोली दवावमा परेको थियो । त्यस्तै ह्यान्डस्कोम्ब पनि ४ रन बनाएर आउट भएपछि अस्टे«लियाले १४ रनको लागि ३ विकेट गुमाएको थियो । यहीबाट टोलीको ठूलो योगफल बनाउने लक्ष्य समाप्त भएको थियो ।
कमजोर बनेको अस्टे«लियालाई स्टिभ स्मिथ र एश्ली कोरीले केही उकास्ने प्रयास गरे । उनीहरुले चौथो विकेटका लागि १ सय ३ रनको साझेदारी गरे । स्पिनर आदिल राशिदको बलमा कोरि (४६रन) आउट भएपछि सो साझेदारीको अन्त्य भएको थियो ।
एक इन्डमा स्मिथ जम्दै थिए भने अर्को इन्डबाट विकेट लगातार पतन भएका थिए । स्मिथ ४८औं ओभरको पहिलो बलमा रनआउट हुनु पनि टोलीलाई नोक्सान भएको थियो । उनी ८५ रनको योगदान दिएर आउट हुँदा टोलीको स्कोर २ सय १७ थियो । यसपछि मात्र ६ रन जोडेर अलआउट भएको थियो । इंग्लिस बलरमा क्रिस वोक्स र राशिदले ३÷३ विकेट लिएका थिए ।
ad

यो पनि पढौँ

१३ औं सागमा स्वर्ण पदक जितेकी अनुले छाडिन् एपीएफ

कोर्पोरट आवाज डट कम

नाडाललाई हराउँदै फेडेरर फाइनलमा

कोर्पोरट आवाज डट कम

एकदिवसीय डेब्युमा शतक बनाउने पाँच एसियाली खेलाडी

कोर्पोरट आवाज डट कम

Leave a Comment